vaše časté otázky

Kde najdu návod na ušití?

U každého produktu. Veškeré návody na ušití jsou u každého produktu v záložce - Návody. Najdete tam buď PDF návod ke stažení nebo dokonce videonávod. Návody můžete najít i v albech na našem Facebooku. V balíčku s každou látkou najdete také zkrácený návod v A5 velikosti. Začátečníkům doporučuji ten podrobný na Facebooku.

 

Mohu si koupit jen část látky?

Bohužel to nejde. Všechny látky jsou natištěné, nastříhané a nabalené i s návodem v krabičce s návodem jako panely. Pokud bychom rozstříhali látku a poslali vám pouze vybranou část, přijdeme o ten zbytek. Nabízet a hledat kupce na tyto zbytky je časově náročné a bohužel to neděláme. Pokud se vám líbí jen část, zkuste se zeptat kamarádek, zda by nechtěly ty ostatní části zase ony. Nebo zkuste naší Klubovnu Ababu na Facebooku.

 

Proč nejsou v nabídce látky na hračky z nabídky (kočička, jezevec apod.)?

Nejsou a nebudou nikdy. Kolekce ušitých hraček a kolekce látek na šití doma budou vždycky odlišné a designy rozdělené. Je to z důvodů kopírování hraček a nacházení ušitých hraček z mých látek na Fleru. Přeprodej hotových produktů z látek Ababu je zakázán, stejně tak používání střihů ke komerčnímu účelu. Naše hračky mají nákladné atesty pro miminka a chci aby bylo na první pohled jasné, jaké hračky jsou šité v naší dílně a co je naopak výrobek od domácí švadlenky z našich látek. Snad mě pochopíte a nebudete se zlobit, že látky na moje ababu zvířátka z kolekce nedám z ruky :)

 

Mám látku s předtištěným střihem nejdříve vyprat?

Je to zcela na vás. Já doporučuji si danou hračku nejdříve ušít a až poté prát. Bude se vám s látmkou lépe pracovat a nepocuchá se tak v pračce. Látka se může prát až na 60 °C , ale hotové výrobky doporučuji prát na 30-40 °C a nesušit v sušičce.

 

Kde mám koupit ostatní materiál?

Výplňový materiál. Skoro ke všem předtištěným střihům je potřeba vatelín. Vatelín se prodává jako metráž a nebo jako kuličky. U každého návodu máte přesně řečeno, jaký bude lepší. Najdete ho nejlépe on-line u prodejců látek, dejte do vyhledávače vatelínové kuličky a určitě najdete. Zde je odkaz na nejlepší výplň.

Látky na zadní strany. Panel má tolik součástí, díky vynechávání zadních a vnitřních stran z designu. Díky tomu je tam toho mnohem více = víc si toho ušijete. Navíc můžete doma zužitkovat staré deky, trička, látku po babiččině šití apod. Látku vybírejte podle zkušeností. Nejlépe se šije 100% bavlněné plátno, nikam neutíká a netáhne se jako úplety, minky a jiné chlupatiny. Jestli si troufáte, tak určitě doporučuji kombinovat s fleece muchlacími materiály. Já osobně zbožňuju beránek a minku. Všude je plno stránek s látkou. Já sama nakupuji zde: de-park.cz | dumlatek.cz | bubulakovo.cz | mojelatky.cz (mají i beránky)

Galanterie. U hodně věcí je potřeba dokoupit zip, klip na dudlík a jiné potřeby z galanterie. Velký výběr je na dumlátek.cz ale i na stoklasa.cz seženete vše, co používám v návodech já.

 

Můžu si zboží vyzvednout zdarma osobně?

ANO! V našem novém Místě na Letné v Praze. Najdete nás na adrese Šmeralova 6, Praha 7. Pokud si chcete zboží vybrat nebo neplatit poštovné mrkněte na Kamenné prodejny.

 

Jak se starat o hotové ušité výrobky?

Nejdříve vyprat. Vše, co bude přicházet do kontaktu s miminkem nejdříve vyperte na 30°C na jemný program v pračce. Batůžky a výrobky pro větší děti můžete prát až po ušpinění. Nikdy výrobek neperte v ruce jen tak trochu v místě zašpinění práškem na skvrny. Je to mnohem horší, než když celou věc hodíte do pračky. Digitální tisk by mohl začít pouštět barvu (hlavně černobílé kombinace). U hryzátka sundejte nejdříve látkovou část a perte pouze uši, dřevěné kousátko vyperte v ruce a nechte uschnout. Všechny výrobky můžete po usušení přežehlit přes jinou látku, 100% bavlna se přirozeně praním mačká, a tak je potřeba všechny ty uši a nohy zase narovnat. :) Raději nic nesušte v sušičce, výplň by se mohla zdrcnout.

 

Co to dřevo na kousátku? Nebude mít miminko plnou pusu třísek?

Nebude. Kousátka mi vyrábí pán z Vysočiny a každé jednotlivě obrušuje do hladka. Stejně jako beránek prošel kroužek testy pro certifikaci na hračku. Pokud byste přeci jen našli nějaký vadný kroužek (stát se to může, přece jen nejsme velkovýroba a může se stát, že něco přehlédneme), stačí napsat na email a rádi pošleme jiný.

 

Kam zaslat zboží zpět?

Nejdříve nám prosím napište e-mail.
Zašleme vám štítek do Zásilkovny a nebudete muset platit poštovné a já čekat na otravné poště. Adresa pro vrácení zboží : Jitka Charvátová (ABABU), Šmeralova 6, Praha 7 - 170 00. Tento benefit platí jen v případě naší chyby nebo výměny zboží, nevztahuje se na odstoupení od smlouvy viz. naše obchodní podmínky.